Główna Księgowa / Główny Księgowy

Rozpocznij z nami nową podróż - dołącz do Scanfil Poland Mysłowice!
Scroll to content

W chwili obecnej poszukujemy kandydatów na stanowisko Głównej Księgowej / Głównego Księgowego do roli obejmującej obydwa zakłady spółki Scanfil w Polsce: Mysłowice i Sieradz.

Odpowiedzialność i zadania na stanowisku:

  • Odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • Sprawozdawczość roczna w oparciu o Ustawę o Rachunkowości
  • Zarządzanie 10-osobowym zespołem w dwóch lokalizacjach na zasadach SSC
  • Nadzorowanie kalkulacji podatków (m.in. VAT, CIT, WHT, ulga SSE, podatek od nieruchomości)
  • Zapewnienie prawidłowości i kompletności deklaracji podatkowych
  • Przygotowanie dokumentacji cen transferowych przy wsparciu doradców zewnętrznych
  • Koordynacja projektów podatkowych (m.in. JPK, transakcje łańcuchowe, MDR, strategia podatkowa)
  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym, zapewnienie zgodności i redukcji ryzyka
  • Bieżący kontakt z instytucjami zewnętrznymi oraz sprawozdawczość statutowa (US, NBP, GUS)
  • Zarządzanie prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz procesami księgowymi
  • Reprezentowanie Spółki przed Krajową Administracją Skarbową
  • Przeprowadzenie procesu inwentaryzacji od strony formalno-księgowej
  • Wdrażanie i optymalizacja procedur oraz aktywny udział w projektach digitalizacji procesów księgowych

Czego  oczekujemy od kandydatów?

  • Min. 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego w dużej, międzynarodowej firmie produkcyjnej
  • Kompetencje menedżerskie, doświadczenie w pracy z minimum kilkuosobowym zespołem
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych oraz Ustawy o Rachunkowości (MSSF mile widziane)
  • Umiejętność koordynacji pracy w zespole księgowym, jak i w projektach międzywydziałowych
  • Doświadczenie i chęć wdrażania rozwiązań i procesów automatyzujących pracę we współpracy z IT/RPA
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel oraz systemów klasy ERP (IFS będzie atutem)
  • Proaktywność w reagowaniu na zmiany w przepisach i proponowaniu rozwiązań
  • Wysokie umiejętności interpersonalne, transparentność w działaniu
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację (B2/C1)
  • Uprawnienia biegłego rewidenta lub ACCA będą atutem

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i zadaniowy czas pracy
  • Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku w firmie o stabilnej pozycji na rynku
  • Pozytywną kulturę pracy, wspieraną przez nasze wartości i nastawienie
  • Ubezpieczenie OC Księgowy oraz wsparcie Spółki i doradców podatkowych
  • Sprzęt do pracy (laptop, telefon) i możliwość pracy zdalnej

benefity.JPG

A może znasz kogoś, kto dobrze pasowałby na to stanowisko? Daj im znać!

Departament

Mysłowice

Brzezińska 59
41-404 Mysłowice Wskazówki dojazdu rekrutacja.myslowice@scanfil.com Przeglądaj stronę

Dlaczego Scanfil?

Działamy jako zespół i dążymy do rozwoju zarówno firmy, jak i naszych pracowników. Dla doświadczonych profesjonalistów nasza międzynarodowa i innowacyjna kultura pracy oferuje niezliczone możliwości - nowe ścieżki kariery i obszary rozwoju. Poznaj powody, dla których warto do nas dołączyć.

  • Jesteśmy globalną firmą i oferujemy atrakcyjne możliwości kariery i rozwoju w wielu krajach.

    Masz możliwość pracy i rozwoju w dynamicznym, pełnym wyzwań środowisku.

  • Komfortowa atmosfera i dbałość o dobre samopoczucie pracowników to rzeczy, których doświadczasz w Scanfil na co dzień.

    Różne benefity wspierające równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, m.in. prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do karty Multisport i/lub biletów do kina, dodatki stażowe i jubileuszowe, „wczasy pod gruszą”, niespodzianki świąteczne dla dzieci pracowników w ramach ZFŚS.

  • Mamy motywujące środowisko pracy, które pozwala rozwijać się indywidualnie.

    Masz wpływ na organizację, w której pracujesz - możesz współtworzyć pozytywną kulturę pracy wspieraną przez nasze wartości i nastawienie.

Nasza kultura pracy

Scanfil to miejsce, w którym się rozwijamy!

Działamy razem i wspieramy się wzajemnie w osiąganiu celów, ale doceniamy indywidualne osiągnięcia.

Kluczem do naszego sukcesu jest posiadanie wykwalifikowanych pracowników, którzy starają się być o krok przed naszymi konkurentami.

Zachęcamy naszych pracowników do stawiania wyzwań sobie i swoim współpracownikom oraz do poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Czy już pracujesz w Scanfil Poland, Mysłowice?

Rekrutujmy razem i znajdźmy Twojego kolejnego współpracownika.

@scanfil.com
Teamtailor

System śledzenia osoby ubiegającej się o pracę przez platformę Teamtailor